logo

7 lektorių išvaizdos klaidos, kurios gali lemti pralaimėjimą

2017-05-10

 

Planuojant pranešimą studentams, įmonės darbuotojams ar pan., turime vieną ar kitą tikslą, kurį norime pasiekti. Kalbėtojas yra tas asmuo, kuris turi ne tik kelti teigiamas asociacijas, pasitikėjimą, bet ir sudominti auditoriją.

Dažnas pranešėjas nesusimąsto, kaip jo įvaizdis gali įtakoti susirinkusiųjų dėmesį. Pačiai teko ne kartą dalyvauti susirinkimuose, lyderių mokymuose ir vertinti lektorių formuojamą įtaką auditorijai, galiu išskirti jų daromas klaidas:

  1. Seksualūs ir aptempti drabužiai sutelks auditorijos dėmesį ties paryškintomis kūno linijomis ir mintys bus nukreiptos į meilės fantazijų pasaulį.
  2. Per maži rūbai, ko pasekoje atsiranda susidariusios drabužių raukšlės, plyštančių sagų ar siūlių efektas, sudarys varganai gyvenančios žmogaus įspūdį, kuriam nepakanka lėšų pasikeisti išaugto garderobo.
  3. Raštuotos moteriškos pėdkelnės ar ryškios vyriškos kojinės bus kalbėtojo akcentas, todėl klausytojų akys nukryps į grindis, kas atitolins juos nuo dėstomos temos.
  4. Neatitinkanti kalbėtojo temos apranga yra gana dažna ir pagrindinė lektorių klaida. Jei pranešėjo tema nukreipta į lyderius, vadovus, tuomet jis pats turi sudaryti sėkmingo žmogaus įvaizdį. Jei tikslas yra perteikti informaciją ar išmokyti įmonės darbuotojus, dėstytojas turi būti pavyzdys jiems. Juk tai, ką kalbate turi kurti harmoniją su paties išvaizda, laikysena, kalbėsena.
  5. Nešvarūs ar nudevėti daiktai niekada nesukurs žavesio ar pasitikėjimo, todėl prieš eidami rėžti kalbą, stabtelkite ir kritiškai įvertinkite savo išvaizdą.
  6. Neplauti plaukai, purvini nagai ir kiti higienos nukrypimai yra tabu. Tai pagarbos sau ženklas. Jei negerbiate ir nemylite saves, nepriversite pamilti ir kitus.
  7. Laikysena gali išduoti jūsų jaudulį, pasitikėjimą/nepasitikėjimą savimi ar pristatomu produktu/paslauga ir pan. Tačiau elgsena yra įgyjama su patirtimi.